♥ Moje tvořivé stránečky ♥

Čmelák

tady si můžete vyrobit docela krásného čmeláka třeba do květináče... sama jsem ho taky zkusila a myslím, že to je i pěknej dárek :o)

Co je potřeba:
kindervajíčko
2 oči
drátek silný 0,4 mm
bílá barva k nanesení základní krycí vrstvy
hnědá temperová barva
pevná fólie na kopírování
stříbrná barva windowcolor se třpytkami
žlutý dřevěný korálek o průměru 6 mm

2 žluté kuličky o průměru 7 mm
nylonová nit


1) Na vajíčko namalujte hnědé proužky. Nejprve je namalujte základní bílou krycí barvou a po uschnutí na ně naneste hnědou barevnou vrstvu - proužky jsou široké 1 cm.

2) Nahřátou jehlou udělejte do vajíčka dvě dírky pro tykadla. Tykadla (spirálky) vyrobte tak, že drátek omotejte pevně kolem špejle nebo párátka, vzniklou spirálku opatrně sundejte a zlehka natáhněte do požadované délky, pak je provlékněte dírkami a konce drátků kleštěmi na vnitřní straně vajíčka stočte.

3) Oči a rozpůlený korálek (korálek položte dírkou nahoru na dřevěnou desku, ostří kuchyňského nože přiložte shora na korálek a nůž rukou stlačte:korálek se rozpůlí) jako nos nalepte na vajíčko, na tykadla připevněte malé kuličky. Pusu namalujte čmelákům černým fixem.

4) Na konce závěsných nití (délku si sami určete podle potřeby) udělejte uzlíky, vajíčka otevřete a jednotlivé nitě upevněte vždy mezi dvě poloviny vajíčka. Křídla vystřihněte z pevné fólie na kopírování a pomalujte je průsvitnou barvou windowcolor se stříbrnými třpytkami.

Pozn.:
Místo korálku jako nos jsem použila žlutý barevný papír, který jsem vytvarovala do malý kuličky a poté nalepila vteřinovým lepidlem... Dále jako tykadla jsem použila dva špendlíky s hlavičkami, na které jsem také přidělala žlutý barený papír (viz obrázek)... Pak jsem ještě místo nylonové nitě použila špejli...

šablona na křídla

šablona na křídla čm

nejspíš si šablonu budete muset zmenšit, jelikož se mi  zvětšila :o(

Pár pomůcek, které jsem při výrobě potřebovala

IMG_2095.JPG

Čmelák

IMG_2091.JPG

Čmelák

IMG_2091.JPG

Čmelák

IMG_2089.JPG

Čmelák

IMG_2081.JPG